Hana Minaříková a 1. B

Letošní adaptační kurz prvních ročníků a primy se konal o něco později než obvykle, takže na nás už bohužel nevyšlo teplé slunečné počasí a na místo toho jsme trošku zmokli a museli se adaptovat nejen na nový kolektiv, ale i na výrazné podzimní ochlazení. Nicméně, nepřízeň počasí nás nezastavila a my jsme si pobyt v Hořickém kempu s novými spolužáky naplno užili.

Pod vedením odbornic na teambuilding – profesorek Dvořákové a Davídkové jsme se pokoušeli překonat řeku plnou piraní, zajezdili si mašinkou, psali dopis svému budoucímu já, tvořili pravidla třídy a seznamovali se pomocí nejrůznějších ledolamek. Výsledkem bylo, že teď známe nejen svá jména ale také záliby, schopnosti a povahy svých spolužáků a můžeme se tak více spolehnout jeden na druhého při zvládání studia na této škole.  Měli jsme také možnost se více sblížit s třídní učitelkou a ukázat si, co můžeme navzájem od sebe očekávat.

Nepříznivé počasí dorovnávalo hezké prostředí Hořic a výborné jídlo. Moc jsme si to užili. Níže se můžete podívat, co někteří z nás napsali jako zpětnou vazbu k hodnocení kurzu:

Adapťák bych hodnotil jako úspěšný.

Zjistil jsem, že mnozí mají podobný smysl pro humor jako já a podobné zájmy.

I přes to, že byla zima, jsem si adapťák užila. Nevadilo by mi tu být na delší dobu.

Adapťák se mi moc líbil. Chci více takových akcí.

Určitě to bylo užitečný.

Obávala jsem se společných aktivit, protože jsem tam téměř nikoho neznala, ale nakonec to bylo dobré a našla jsem si tam kamarády.

Věřím, že s lidmi, které jsem teď víc poznal, budu dobře vycházet.

A na závěr velmi optimistické zhodnocení kurzu od naší zástupkyně ve studentské radě, Sharon:

Dozvěděla jsem se, že mám tu čest pohybovat se v úžasném kolektivu, který je neskutečně pestrý. Pokud vstoupíte do naší učebny a budete naslouchat každému jedinci, přijdete na to, že svět není tolik zkažený, jak se může zdát, a že jsou tu stále lidské bytosti, které si zaslouží prostou lásku jiného člověka. Zjistíte, že ne každý tichý člověk je uzavřený do sebe a pokud tomu tak je, tak ať. Není přeci nic špatného na tom, žít si ve svém, ne tolik zkorumpovaném světě. Naučíte se, že pokud se s vámi člověk cítí dobře, umí být laskavým a legračním. Já přišla na to, že každý z mé třídy je něčím jedinečný a zajímavý. Nenajdete tu nikoho, kdo by vás nefascinoval svými zájmy, inteligencí, podobnými názory či neuvěřitelnou dobrosrdečností a ochotou pomoci druhým.