NENECH TO BÝT A NĚCO UDĚLEJ

Není nic jednoduššího než pomoct. Zkus to i ty!:) To jsou úvodní hesla projektu, jehož se naše škola stala od dnešního dne součástí. Co je NNTB? “Nenech to být” je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. Za NNTB stojí tým podnikajících studentů z Brna, kteří se podíleli na mnoha úspěšných projektech nejen ze světa vzdělávání. Zásadní výhodou tohoto systému je jeho anonymita. Možnost přihlásit se mají nejen žáci, ale i jejich rodiče.

Trend šikany se v posledních letech rozmáhá stále víc. I když proti němu bojuje mnoho preventivních programů, neexistoval doteď žádný způsob jejího rychlého odhalení. Právě na tom obvykle celá snaha ztroskotá. První zásadní výhodou tohoto systému je fakt, že je zcela anonymní. Dává tak možnost o problému informovat i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Zároveň po nich nikdo nechce určení “agresora”, tudíž nejde ani o žalování. Druhá výhoda přijde v momentě nahlášení. Informace je podána pouze školní metodičce prevence Mgr. Dagmar Dvořákové a ředitelce školy PhDr. Iloně Němcové.

A proč jsme naši školu přihlásily? Oslovily nás informace o projektu, ale i to, že za NNTB stojí tým podnikajících studentů z Brna. Ti v šestičlenném složení pak spolupracují s PPP Brno a Linkou bezpečí, která zajišťuje od 10. 4. 2017 většinu administrace a technickou podporu. Celý projekt podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v čele s ministryní Kateřinou Valachovou. Zároveň chceme, aby naše škola byla pohodová a všichni, žáci i učitelé, jsme se do ní těšili.