Kdo jsme

Studentská rada GJP Mělník je nezávislý samosprávný orgán prosazující zájmy a návrhy studentů naší školy. Naším hlavním cílem je zlepšovat školní prostředí tak, abychom maximálně zpříjemnili a usnadnili život nejen současným, ale i budoucím studentům.

Co děláme

Úzce spolupracujeme s vedením školy a společnými silami pracujeme na zpříjemnění prostředí u nás na škole. Pořádáme tématické, sportovní či vzdělávací akce, abychom odlehčili atmosféru a budovali lepší vzájemné vztahy. A v neposlední řadě informujeme o dění na naší škole. Všechny užitečné informace naleznete na našem instagramu, kde pravidelně přidáváme příspěvky o naší činnosti a nadcházejících akcích.

Jak fungujeme

Rada se skládá ze zástupců všech tříd, jejichž prostřednictvím získává podněty od studentů. Na pravidelném Zasedání SR o nich jednáme, a vytváříme pak iniciativu právě na základě přímých žádostí od studentů. Jinak řečeno: Máš problém a nevíš si s ním rady? Chtěl/a bys na škole něco zlepšit? Napadá tě něco, čím by se dala zpříjemnit výuka? Neváhej a oslov nás.

Jak se zapojit

Pokud jsi student/ka našeho gymnázia a máš zájem podílet se na činnosti rady, existuje několik způsobů jak na to. Můžeš se stát:

  1. Zástupcem/Zástupkyní třídy na základě vyhrané zastupitelské volby u vás ve třídě,
  2. Předsedou/Předsedkyní SR na základě vyhrané předsednické volby u nás ve škole,
  3. externistou/externistkou s poradní funkcí v radě na základě schválení Předsedou SR.

Více detailů nalezneš v našich stanovách (odkaz na ně najdeš mezi dokumenty).

Instagram

Kalendář akcí studentské rady

Zápisy z jednání studentské rady podle školního roku