Cílem programu je podpořit rozvoj schopností a dovedností mladých lidí ve věku 14 až 24 let skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve čtyřech provázaných oblastech: rozvoji talentu, sportu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici. Účastníci mohou získat při splnění programu mezinárodně uznávaný certifikát DofE – bronzový (6 měsíců plnění), stříbrný (12 měsíců plnění) a zlatý (18 měsíců plnění).

DofE bylo založeno britskou královskou rodinou a těší se vysoké mezinárodní prestiži. U nás funguje např. pod záštitou MŠMT ČR, MZV ČR nebo Britské ambasády a je podporován významnými osobnostmi v ČR (např. Marek Eben, Jakub Vágner nebo Dan Přibáň). Program je uznáván mezinárodními školami, zahraničními univerzitami i zaměstnavateli jako známka kvality uchazečů.

Po celém světě se do DofE zapojuje každoročně přes milion mladých lidí. V současnosti v rámci ČR program plní přes 3000 účastníků ve více než 170 vzdělávacích institucích a v jejich aktivitách je podporuje na 340 vedoucích DofE. 

Další informace, fotky a videa lze nalézt na webových stránkách.

Na naší škole se můžete do programu přihlásit, či případně zjistit další informace u Mgr. Martina Dvořáka (kabinet č. 409).