Štěpán Bačinský

Již 2. ročník oblíbeného školního turnaje ve futsalu se letos konal v pondělí 16. 5. V 10:00 vypukly v naší hale vášnivé boje o velký putovní pohár pro mistra školy v tomto sportu.
Soutěže se zúčastnilo celkem deset týmů z téměř všech tříd vyšších ročníků, včetně výběru nižšího gymnázia. Hrálo se systémem každý s každým. Všichni odehráli devět zápasů, tedy 9 x 6,5 min. hrubého času. Podmínky nám ztěžovalo poměrně velké dusno v hale a čas. Ačkoliv jsme se snažili, aby vše probíhalo plynule, nevyhnuli jsme se časovému skluzu. Nic z toho však nezabránilo našemu bufetem a hudbou podporovanému publiku v nadšeném povzbuzování svých oblíbenců.
Turnaj vyvrcholil okolo šestnácté hodiny, kdy se díky vítězné šňůře i nezdařeným zápasům soupeřů podařilo týmu druháků obsadit 1. místo, a obhájit tak titul školních futsalových šampionů. Své vítězství zpečetili finálním zápasem proti našim profesorům, které nakonec na penalty zvládli porazit. Penaltový rozstřel rozhodl i o 2. místě, které obsadil tým ze sexty, 3. místo tak připadlo septimánům.
Individuálními výkony se blýskli nejlepší střelec Karel Kasáček, nejlepší hráč Jan Heidler a nejlepší brankář Michal Hošek. Za zmínku stojí překvapení v podobě výkonů hráčů nižšího gymnázia, kteří nevypustili jediný zápas a mnohdy obírali o body mnohem starší a favorizovanější soupeře… O futsalovou budoucnost naší školy se tedy rozhodně bát nemusíme.
Pro všechny studenty, ale i pro ostatní, kteří se nemohli dostavit, jsme zřídili stránky s online výsledky. Zpětně se zde dají dohledat jednotlivé zápasy, střelci i časy gólů, výsledková tabulka a mnoho dalších věcí. https://gjpcup.radeksoft.cz/
Ještě téhož dne jsme rozeslali dotazník, abychom zjistili, jak se vám akce líbila. Z 90 % jsme obdrželi skvělé ohlasy, z čehož máme nesmírnou radost, každopádně vždy je co zlepšovat. Děkujeme všem, kteří zpětnou vazbu vyplnili, příští rok určitě vychytáme mouchy a přijdeme zase s nějakým dalším vylepšením.
Děkuji všem hráčům, fanouškům a organizátorům
Vy jste GJP Cup