Hana Davídková

Den s absolventy je akce, kterou rádi pořádáme. Naši absolventi se k nám vrátí zavzpomínat na staré časy a současní žáci si od svých starých známých vyslechnou, jaké je to být studentem vysoké školy.

Letos se nám povedlo svolat absolventy na 21. 6.  Dorazili Filip Havlák z 2. lékařské fakulty, jenž všechny zaujal svým osobitým projevem, Lucka Veselá, která právě dokončila bakalářské studium Policejní akademie a bude tam pokračovat ve studiu magisterském, Lucía Vítová za Fakultu sociálních věd UK a rovnou nás přesvědčila o kreativitě svého oboru úžasně zpracovanou prezentací. Po přestávce následovaly další obory: Fakulta stavební ČVUT představená Aničkou Šimonkovou, kdy jsme všichni žasli nad jejími výkresy, a Lucka Lejdarová, která zasvěceně vyprávěla o své vyšší odborné škole a fyzioterapii zvířat. Blok uzavřeli opět pánové, Martin Černohlávek, který studuje ekonomii a management na MUVS ČVUT, a Matěj Hampl a Jára Pryjmak za Technickou univerzitu v Liberci s oborem informační technologie.

Kromě toho, jak samotné studium probíhá, jsme se dozvěděli o procesu rozhodování pro právě tuto školu, spoustu detailů k přijímacím zkouškám i studentskému životu, ke kolejím, k Erasmu a k budoucímu uplatnění. Naši třeťáci, kteří už za rok budou mít svoji vysokou školu také vybranou, si cenili zejména osobního pohledu na věc.

Podtrženo, sečteno: za rok si to zopakujeme.