Berenika Smíšková a Jakub Skalák

Představte si, že by pandemie nikdy neskončila a naopak by se celá situace ještě zhoršila. Jak by vypadala škola v takové situaci? Touto myšlenkou se zabýval náš projekt. Distanční škola jako škola budoucnosti. Ale vezměme to hezky popořádku.

Cool School je projekt, ve kterém měly soutěžní týmy natočit video do 2 minut a v něm ukázat své představy o škole v budoucnosti. Celkem sedm středoškolských týmů postoupilo do finále. A to se podařilo i našemu týmu, všem karanténám, nemocem a dalším věcem navzdory. Proto jsme se ve čtvrtek 16.12. vydali s panem profesorem Jakubem Skalákem do Prahy, kde jsme měli prezentovat naše představy o škole budoucnosti v roce 2121.

Naše prezentace a výstup se porotě velmi líbil, dokonce nám řekla, že jsme měli nejzábavnější a nejlepší prezentaci. Avšak na stupně vítězů to nestačilo – ze třinácti týmů jsme skončili na krásném bramborovém místě. Jen je třeba podotknout, že my jsme z nižšího stupně gymnázia a všechny týmy byly složeny ze středoškoláků. Soutěž nakonec vyhrály technicky zaměřené školy s optimisticky laděnými vizemi plnými nových vynálezů. Kdo se účastnil z naší školy?  Berenika Smíšková, Magdalena Gombíková, Julie Fojtíková, Adam Pelikán, Vilém Luzar.

Po skončení celé akce jsme se vyfotili na Ládví s pandami, abychom s nadhledem demonstrovali, že si přejeme, aby již brzy pandemie skončila.

Projekt i prezentování nás velice bavilo, proto jsme se rozhodli, že se příští rok zúčastníme znovu a snad se umístíme ještě lépe.