Hana Minaříková

Těsně před vánočními prázdninami, v úterý 21. prosince, 4. B vyrazila do Prahy na svou poslední třídní exkurzi. Kdo by to řekl, že čtyři roky tak rychle uběhnou? Teď, po návratu zpět do lavic, když se na nás všechny opět nahrnuly povinnosti, už nám to připadá jako vzdálená vzpomínka. Výlet jsme si ale určitě užili.

Nejdříve jsme si prohlédli zrekonstruovanou budovu Národního muzea a navštívili nově upravenou expozici s názvem Zázraky evoluce. Jedná se o jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě s nejznámějším exponátem Národního muzea, kostrou plejtváka myšoka, a dalšími 1 500 unikátními předměty. Byla otevřena 2. 9. 2021 a nachází se v šesti sálech pojmenovaných Vykročení všemi směry; Voda, náš živel; Z vody na souš; Dobytí vzduchu; Ovládnutí světa a Planeta zvířat.  Expozice vypadá nesrovnatelně lépe, než před lety. Vše je moderně a nápaditě uspořádáno, krásně nasvíceno a nechybí ani interaktivní prvky. Moc se nám líbila. Někteří z nás stihli ještě projít výstavu věnovanou olympijskému Tokyu a vystoupat nahoru do kupole muzea.

Potom jsme trošku zklamáni prošli mezi stánky na Václavském náměstí suplujícími vánoční trhy. Čekali jsme od předvánoční Prahy trošku více. Naštěstí svítilo sluníčko a tak nám následná procházka historickým centrem opět spravila náladu. Prohlédli jsme si vánoční strom na Staroměstském náměstí a jako správní turisté se vyfotili u Orloje. Po ukončení oficiální části exkurze následně část z nás zamířila do „Mekáče“ dát si něco pořádně nezdravého k jídlu (vánoční kalorie se totiž nepočítají) a další využili možnost nakoupit poslední dárečky svým drahým.