Jakub Jahoda

 láskou se v životě setkáváme mnoha různými způsoby. Kulturně založení studenti našeho gymnázia pod patronátem Klubu mladého diváka se s ní již dvakrát setkali na prknech, co znamenají svět ve dvou velkých českých divadlech.

Navzdory covidu jsme se naočkovaní a otestovaní vydali v říjnu na první představení, kterým byla jedna z posledních repríz Nezvalovy Manon Lescaut, v hlavních rolích Patrik Děrgel (Rytíř Des Grieux) a Jana Pidrmanová (Manon Lescaut), kam jinam než do Národního divadla v Praze. Oxymóronem ,, Manon, hříšná světice” lze krátce charakterizovat celou tragédii. Bohužel, jak žánr napovídá, Manon skončí tragicky, přesto však jsme všichni byli ohromeni a večer se vydařil.

,,Zabili, zabili chlapa z Koločavy. Řekněte hrobaři, kde je pochovaný.“ Není pochovaný, ba naopak, díky mladým hercům dostala Balada pro banditu Miloše Štědroně a Milana Uhde, naše druhé letošní představení, nový život ve Vinohradském divadle. Nikolu Šuhaje loupežníka si zahrál Marek Lambora, jeho životní lásku Eržiku Tereza Císařová. Velice oceňujeme živý hudební doprovod, díky kterému bylo představení fenomenálním kulturním zážitkem, na který budeme dlouho vzpomínat. Mnohé písničky nám tkví v hlavě stále.

 

Děkujeme profesorkám Lence Šimánkové a Zdeňce Sekulové, že nás vytáhli za kulturou, která nám může být nápomocná i k maturitě. Věříme, že covid nám další sezonu nezkazí a již teď se těšíme na další představení.