Jakub Skalák

čili výběr z lodního deníku z primy

I. zastavení (únor/ březen) – Orientace v časoprostoru

Sdílíme zkušenosti. Učíme se navzájem ve virtuálním světě distanční výuky (dále DV). Každý musí naučit své spolužáky nějakou důležitou schopnost. Poznáváme se.  Následně zveme si na palubu DV Pavla Malého (tatínka našeho spolužáka Zbyňka), aby nám pohovořil o tom podstatném z procesů projektů z pohledu projektového manažera. Jeho interaktivní přednáška má úspěch. Následně do virtuálního světa přijímá pozvání i Jolana Vanická (babička Daniely Tesárkové) – ta hovoří o time managementu. Tyto znalostí v následujících týdnech hojně využíváme a neztrácíme čas.

II. zastavení (duben/ květen) – Třídní video jako výzva

Během DV Jitka Vabroušková přichází s nápadem: Co takhle vytvořit třídní video? Bláznivý nápad se rychle se ujímá. I přes fakt mnoha zákazů. Narážíme na mnoho překážek, ty se ukazují jako výzvy. Přesný střih a týmový duch nakonec proměňuje nápad v realitu. Jen se podívejte níže.

III. zastavení (květen) – Řím v projektech

Primu baví projekty. A tak se zápalem se primáni pouští do historického tématu: Řím. Někteří zpracovávají modely historických silnic různými technikami, jiní tvoří koláže. Jsou tu i tací, co se pouští do odvážných videí pomocí animací z lega o gladiátorech. Tým Vabroušková, Simonová a sestry Krejčí zpracovaly všechny druhy z projektů. Někteří primáni dokonce napodobili i římskou módu a přišli tak do školy oblečeni.

IV. zastavení (červen) – Ve znamení exkurzí

První exkurzi si pro nás připravila kvarta. Dobrodružná výprava na Radobýl plná úkolů: Cestou na Radobýl získat co nejvíce kartiček hrdinů – učitelů, kteří na vrcholu pomohou porazit svou speciální silou příšeru a uzmout ji melounový poklad, který ve vedru přijde vhod. Tato výprava by si jistě zasloužila samostatnou zprávu. Druhá exkurze odhaluje některá z tajemstvích Litoměřic. Dělá nám radost, že jsme zažili v jezuitském kostele Zvěstování Panny Marie výstavu Zjevení přírody a prohlédli si ji dokonce i z kostelních ochozů. Objevování brouků či loutek v Litoměřicích si necháme jako naše malé tajemství. Poslední výpravu jsme podnikli do Hořína: luštění šifer, stmelovací hry či fotbalové klání. Poslední týden školy si pro nás připravili studenti 1.A včele s Milanem Jindřichem praktickou ukázku první pomoci. Překvapením bylo, že po jejím absolvování jsme si poznané zážitky vyzkoušeli na nečekaných simulačních případech. Obstáli jsme.

Tento poznamenaný rok nebyl pro nás rokem ztraceným, ale plný nečekaných změn a výzev.