Renata Špačková

Pracovat s primou / v primě je radost. V hodinách literární výchovy samozřejmě pracujeme s knihami různých žánrů. Čechův hravý titul O klíči může vystřídat vážnější kniha O chlapci, který se nestal číslem od spisovatele Ivana Klímy a ilustrátora Bedřicha Fritty nebo kniha O smutné továrně Radovana Lipuse s ilustracemi Davida Vávry a Veroniky Podzimkové. Době velikonoční patřila Velikonoční pohádka Ivana Martina Jirouse, smáli jsme se u veršů Tetované tety Daniely Fischerové nebo také Malého humoristy Jana Nejedlého (il. Jaromír Plachý),…

Když už jsme se v květnu konečně zase mohli sejít ve škole a ještě ke všemu má Mělník knihovnu v nových prostorách, strávili jsme poslední hodiny literární výchovy právě zde.

Seznámili jsme se s tím, co knihovna nabízí a jak se máme orientovat nejen v ní, ale také v katalozích. A zrekapitulovali jsme náš první společný rok. Ocenili jsme největší čtenáře (upřesňujeme: ty, kteří přečetli nejvíce knížek), ocenili jsme ty, kteří se nejvíce zapojili do projektu Čtení pomáhá, pochvaly se dočkali i výborní ilustrátoři (hodnocena byla Krahulena vzniklá na základě básně Pavla Šruta z jeho sbírky Příšerky a příšeři).

V hodnocení uplynulého školního roku se prima vyjadřovala i k tomu nadcházejícímu. Např. by chtěli více hodin v knihovně, rádi by četli společně knížky ve vyučovacích hodinách. Toto jim mohu slíbit.