Lenka Šimánková

Seniorská sekce KMD stihla ukončit letošní sezónu ještě před uzavřením divadel, a tak přišel ten správný čas na rekapitulaci a také na nenápadné připomenutí, že ještě v tomto školním roce bude probíhat nábor do KMD 2020/2021.

I v  letošním školním roce jsme navštívili celkem šest představení (každý měsíc od září do března), z nichž nám asi utkvělo v hlavě hned to první – Romeo, Julie a tmaDivadle v Dlouhé a následně i Ibsenova Nora (Domeček pro panenky) v Divadle pod Palmovkou.

Následovala pak chytrá a vtipná komedie Cizinec v Divadle na Fidlovačce o tom, že mlčení je matka moudrosti, ale mlčet stále se nevyplácí, protože jinak začne být člověk pro své okolí podezřelý.

Předvánočním představením se už tradičně stal lehčí žánr. Tentokrát to byl jeden z nejhranějších muzikálů na Broadwayi i londýnském West Endu Wicked (Čarodějka).

Jako jedni z prvních po premiéře jsme pak v únoru mohli sledovat české básnické drama vyhrocující rozpor mezi idealismem a pragmatismem Zmoudření Dona QuichotaDivadle na Vinohradech a cesty za jevištním uměním uzavřela jarní návštěva Krobotovy dramatizace románové kroniky bratří Mrštíků Rok na vsi opět v Divadle pod Palmovkou.