Exkurze kvarty

Berenika Prokešová

V pátek 21. února nás společně s naší třídní, paní profesorkou Niemcovou, čekala dlouho plánovaná exkurze do Muzea komunismu v Praze.  Do hlavního města jsme se dopravili společně vlakem. Po příjezdu na Masarykovo nádraží nám stačilo jen pár minut chůze k muzeu, jež leží blízko Náměstí republiky.

V muzeu jsme obdrželi několikastránkový pracovní list, který jsme při procházení celé expozice postupně vyplňovali. Expozice připomínala některé důležité momenty z české historie, a díky tomu jsme si je mohli doplnit do širšího kontextu.

Výstava nám umožnila nahlédnout, jak dříve vypadala škola, byty nebo obchody, které bývaly většinou poloprázdné. Měli jsme možnost vžít se do situace běžných lidí za komunismu a přesvědčit se, jaká byla kvalita života.

Prohlídka muzea byla velmi zajímavá a studentům rozšířila dějepisné znalosti nedávné minulosti.

Po opuštění Muzea komunismu exkurze naší třídy nekončila. Studenti se totiž předem rozdělili do skupinek a připravili si informace k významným budovám v okolí, jako například Legiobanka s jejím jedinečným slohem, luxusní hotel Paříž nebo obchodní centrum Kotva postavené za bývalého režimu.