Dagmar Dvořáková

Klub mladých diváků junior zahájil svoji letošní činnost v závěru listopadu ne úplně tradičním divadelním představením. Naše cesta vedla do Velkého sálu Městské knihovny v Praze. Samotná cesta byla příjemná, protože jsme od Masarykova nádraží šli pěšky a mohli si tak prohlížet první vánoční výzdobu, první stánky s typickým předvánočním sortimentem a především přípravu vánočního stromu na Staroměstském náměstí.

Po krátkém rozchodu jsme zasedli do sálu. Čekalo nás představení Pražského komorního baletu. Přesněji tři taneční čísla, které spojovalo stejné téma – láska. Ej lásko na motivy lidových písní v podání Jiřího Pavlici s Hradišťanem a Lyrická na motivy tří lidových slovanských písní vznikly v choreografii Petra Zusky. Holoubek K. J. Erbena s hudbou Antonína Dvořáka v choreografii Pavla Šmoka byl strhující.

Jednotlivé části byly propojovány průvodním slovem a na závěr jsme měli možnost pobesedovat s účinkujícími, kteří nám přiblížili svoji cestu k tanci. To jsme ještě netušili, že zde před námi sedí i nositel Thálie a vítěz letošního Star Dance Dominik Vodička.

Při zpáteční cestě k autobusu jsme se krátce zastavili na náměstí Republiky, obhlédli stánky a ochutnali některé dobroty. A co nás čeká? 29. ledna se vydáme do Divadla na Vinohradech na klasickou tragédii W. Shakespeara Romeo a Julie.