Pavel Šrytr, kvinta

Ve dnech 1.–2. června 2019 jsme se již potřetí zúčastnili Robotického dne v Kongresovém centru Praha. Naše výprava vezla 4 roboty, tři do soutěže MiniSumo a jeden do soutěže Puck Collect.

Sobotu dopoledne jsme strávili přípravou a kalibrací robotů. Homologací jsme úspěšně prošli a odpoledne jsme se pustili do těsných a napínavých bojů, ve kterých šlo o nervy. Jak už to u zápasů robotického suma bývá, ne vždy rozhodoval jen um stavitelů a programátorů. Občas si robot postavil hlavu. Někomu pomohlo štěstí. V případech nerozhodných zápasů, přišla na řadu pravidla.

V soutěži Puck Collect si úspěšně vedl a do nedělních bojů postoupil sirotek RedVojta. Vojta Venzara ho sice postavil a naprogramoval, ale pak odjel na výpravu vodních skautů, takže RedVojtu musel svěřit do rukou ostatních členů robotického kroužku. Ve verzi RedVojta2, s brutální úpravou programu, si vedl výborně, postoupil do semifinále a skončil čtvrtý.

Robotický den pořádá MFF UK. Letos soutěžilo 87 týmů (323 soutěžících a 214 robotů) z 10 zemí. Nemohli jsme se tedy minout s Honzou Kalinou, který v současnosti studuje techniku v Brně.