Kateřina Tlustá

Dne 16. 3. 2023 se v budově ÚHÚL, pobočky Stará Boleslav uskutečnilo další místní kolo biologické, či spíše lesnické soutěže YPEF (Mladí lidé v evropských lesích). Soutěž, které se zúčastnilo 20 tříčlenných týmů, proběhla v rámci dvou kategorií.

V mladší kategorii (do 15 let) soutěžil a zároveň zvítězil jediný tým studentů našeho gymnázia: Nicol Kotíková, Vilém Luzar, Josef Jahoda, ve starší kategorii pak tři z pěti dalších našich soutěžních týmů obsadily všechny stupně vítězů. Zlato vyhrál smíšený tým: Adéla Janůrková, Lenka Brtuhansová, Adam Pavlok, o druhé a třetí místo se podělil dívčí tým ve složení: Martina Blahutová, Markéta Richterová, Jarmila Marie Kubecová společně se studenty sexty: Justýna Uxová, Jiří Klivan, Karel Novotný, avšak v následném rozstřelu šiškami byl nakonec lepší dívčí tým.

V čase mezi teoretickou a praktickou částí si soutěžící vyzkoušeli stavbu mostu z prken bez použití spojovacího materiálu podle původního návrhu Leonarda da Vinci. Této stavby se naši studenti ujali jako první, a předvedli ostatním soutěžícím ukázkovou týmovou práci.

Vítězům a všem zúčastněným srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!