Martina Nejedlá

V pátek a v sobotu se naši studenti zapojili do recitačních soutěží a jejich příprava přinesla kýžené ovoce.

Začněme nejprve úspěchem v krajském kole soutěže Wolkrův Prostějov. Tato soutěž je určena pro středoškolské studenty. V sobotu 18. 3. 2023 se jí zúčastnili tři naši studenti a zabojovali opravdu skvěle. V první kategorii, kam byli dle věkového kritéria zařazeni, soutěžilo celkem 16 účastníků. Uděleny byly nakonec čtyři postupy do národního kola, z toho dva pro naše gymnázium! K postupu velmi gratulujeme Vojtovi Hrabánkovi a Anně Tiché, oba ze sexty a divadelního kroužku. Ovšem ani náš třetí student, Boris Drápal z 1.A, neodjel s prázdnou a dostal krásné čestné uznání. 

Kdyby Vás mátl název příspěvku, tak se v něm skrývají názvy oceněných textů: Takové Torzo, to by si teprv žilo od Ivana Vyskočila v podání Vojty Hrabánka. Já, Gdojá a můj Copřeseň od Shela Silversteina  interpretováno Annou Tichou a www.bezbot.cz od Ivony Březinové v přednesu Borise Drápala.

Obstáli jsme dokonce i v konkurenci souborů, kde jsme získali speciální cenu i přes to, že náš soubor nebyl kompletní kvůli nemoci.

Pro studenty nižšího gymnázia byla určena soutěž Dětská scéna, konala se o den dříve, tedy 17. 3. 2023. Účast v okresním kole si nenechal ujít Michal Hošek z tercie, který získal čestné uznání ve své 4. kategorii, ale veliká gratulace patří Ondřejovi Cmuntovi z primy, který získal ve své třetí kategorii jediné postupové místo do krajského kola.

Všem postupujícím budeme držet palce!