Rostašová Sharon

Jako studentka 1. B jsem měla možnost poznat neskutečně pestrý kolektiv. Schopnosti mých spolužáku se odrážejí nejen ve studiu, ale dokonce i v umění, vaření a nevídané kreativitě. 

Naším panem učitelem byla zadána různá témata, ze kterých jsme měli možnost si vybrat, ale i přes to že si spousta lidí vybrala stejný typ projektu, byly ve spoustě věcech jedinečné a odlišné. 

Jedním z témat byly jeskynní malby Lascaux,  jež jsou jako jedny z nejzachovalejších jeskynních maleb pod ochranou organizace UNESCO…  Dle mého názoru by tam určitě měly patřit i malby našich šikovných umělců! 

Co se umění týče, všichni studenti měli možnost rozhodnout se dokonce i pro ztvárnění sošek, na kterých se odvážilo podepsat svůj talent pouze pár z mých spolužáků. Objevil se zde jak býček z býčí skály, tak i detailně provedena keltská hlava z Mšeckých Žehrovic, která byla nalazena prostou náhodou stejně tak, jako má příležitost vidět šikovnost mladých lidí  na vlastní oči. 

Co kdybychom ale propojili kreativitu a logiku v jedno? Přesně takto vznikaly velmi zajímavé deskové a karetní hry, které mají smysluplná pravidla a navíc vypadají moc hezky!

Pokud bychom se v jedné z takových her objevili, nejspíš bychom potřebovali různé nástroje – ať už pro obranu, nebo lov. To víte – pravěk. 

A jaké nástroje by to byly ? Někdo si vyrobil šikovný nebo dlouhý oštěp, někomu se více zalíbila výroba sekery. 

Ale konzumace syrového masa je přeci náročná a mohla by nám být i zima. Jeden ze studentů se vydal přímo do lesa, kde strávil noc a kdyby mu byla opravdová zima, určitě by se zahřál u ohně. Způsob jeho rozdělání prozkoumal jeden z jeho a mých spolužáků, který na toto téma zpracoval i skvělé naučné video. 

Kdyby se těmto spolužákům podařilo cestovat v čase, vsadím se, že by přežili všechny překážky!

A víte, co by mohlo být základní surovinou pro takový oheň ? Přesně tak. Dřevo! To použil další šikovný student, který v menším měřítku ztvárnil neolitický památník “Woodhenge”. 

A kdyby nám při hraní her vyhládlo, můžeme ochutnat i kaši a  obilné placky mých spolužaček, které konzumovali už naši pravěcí předci!