Marie Blahníková, 2. A

Dne 25. 4. 2022 se třídy 2. A a sexta zúčastnily exkurze zvané Interaktivní Praha v okolí Karlova mostu, posléze i u Václavského náměstí, kde byla nakonec všech nejoblíbenější část dne.

Sraz byl v Praze u metra na stanici Ládví. Když i poslední opozdilci konečně dorazili, mohli jsme vyjet vstříc novým zážitkům. Celé ráno bylo pochmurno a poprchávalo, takže když jsme se dozvěděli, že úniková hra bude venku, moc to naší náladě nepomohlo.

Úniková hra začala na Karlově mostě, kde jsme se rozdělili do skupinek. Byla celá v jednoduché angličtině. Paní průvodkyně se nás vždy ptala na otázky ohledně svého výkladu, jestli dáváme pozor. Brala všechny odpovědi, za ně byly buď mince za jeden bod anebo diamanty za body dva. Trvalo to asi hodinu, poté se všechny body sečetly a vítězi dostali jedničku, ale všechny skupinky odešly s bonbony za snahu.

Další stanoviště byla laser game, která byla v hračkárně a zaujala všechny mnohem více. Mohli jsme si tam pustit i své písničky, takže dost lidí tam spíše zpívalo a tančilo, než abychom se navzájem postříleli. Po tomhle úžasném zážitku už byl rozchod, zašli jsme na oběd a jeli domů.

I když jsme ze začátku dne říkali, že to bude v té zimě katastrofa, všem se to moc líbilo a těšíme se na další společný výlet.