Eva Černá

Jsme MISTŘI RŠFL 2021/22!

Pátým rokem se naše škola účastní Regionální školní florbalové ligy. Výběr chlapců NG od podzimu odehrál pět turnajů v Mělnické divizi, které se letos s ohledem na covid zúčastnilo 6 týmů. Naše výsledky jednotlivých turnajů byly nejprve poněkud vlažné, ve smyslu občas výhra – občas prohra. Nedařilo se nám v obraně, střelbě, brankář někdy něco pustil. Pro mě jako trenérku – zoufalství. 

Pak přišla podivuhodná změna. 21. 4. 2022 jsme odehráli poslední mělnický turnaj play-off o postup do finále, kterého se účastní postupující týmy z Kralupské a Mělnické divize – což dělá osmičlenný výběr z celkového počtu dvanácti týmů různých škol složený ze žáků šesté až deváté třídy. Do play-off turnaje jsme postupovali ze čtvrtého místa ze šesti. A zde začalo naše vítězné tažení. Z upatlaného čtvrtého místa jsme vybojovali krásné celkové druhé umístění v Mělnické divizi – porazil nás pouze výběr Pšovky. Tudíž jsme postoupili i do finálového turnaje v Kralupech. 

Finále se hrálo 5. 5. 2022 systémem v základní skupině prohra = odchod. Jelikož jediný schůdný autobus odjížděl v 6:30 a do Kralup jel hodinu, představa, že odehrajeme jeden zápas a konec, mě osobně dost děsila. 

V prvním utkání nás čekalo GFP  Neratovice. Kluci se vrhli s vervou do hry a výsledek skončil fantasticky 4:1. Postoupili jsme! Další zápas se ZŠ Václava Havla byl opět s vítězným závěrem 7:3. To už jsme byli ve finále. To jsme nakonec hráli také překvapivě se ZŠ Mšeno a díky vítězné auře a výsledkem 4:2 se nám podařilo dosáhnout celkového vítězství v RŠFL 2021-22!

Kluci byli absolutně skvělí. Kryštof Horák z kvarty byl zaslouženě zvolen nejlepším hráčem RŠFL. 

Musím zmínit individuální výkony. Nejlepší střelec je Pavel  Linhart, dal osm gólů z celkových našich patnácti – přezdívka Kouzelník mu skvěle sedí, jeho styl skórování téměř odporuje fyzikálním zákonům. Kryštof s ledovou rozvahou nádherně rozehrával a asistoval Pavlovi, povzbuzoval celý náš tým k lepším herním výkonům a posílal na branku pořádné bomby, z nichž osm se v brance uhnízdilo. Oba borci skvěle drželi míček a hráli čistě a úchvatně spolupracovali. Jejich hra rozzuřovala soupeře, kteří nevěděli jak na ně a často pak faulovali. 

Matěj Mazuch v obraně bryskně zbavoval soupeře míčků před naší brankou a posílal je do útoku. Matěj Muška držel obrannou linii v patřičných mezích svými veslařskými bicany. Brankář Matěj Klapka chytal, co to šlo – některé zákroky byly i nečekaně šťastné – například když mu projel míček za zády podél brankové čáry bez gólu. Daniel Prokeš svým herním, pohodovým, ale i přesto odpovědným stylem okouzlil nejednu fanynku. Také dotáhl celému týmu deset a půl litrů pití z nedalekého obchodu. Vašek Kundrát běhal rychlostí blesku v obranném nasazení. 

Z našeho dorostu zaperlil Alex Zima, jenž strávil na hřišti celkem čtyři minuty a dal gól. Dále Jindřich Gombík, který rychlou hrou srdnatě ohrožoval soupeře, Jenda Mazuch v závěrečném utkání rozběhal už unavené spoluhráče a úspěšně posílal míček do útoku.

V naší dnešní sestavě chyběl Adam Pelikán, který nám pomohl ke skvělému výsledku v mělnickém turnaji play-off stylem hry “jsem úplně všude a nikdo na mě nemá”. Ještě nám chyběl Eda Lorenc, který také je součást našeho týmu, ale kvůli zranění nehrál.

Chlapcům gratulujeme k celkovému vítězství. Hoši, jste nejlepší! A děkujeme za vynikající reprezentaci školy. 

Pro zájemce výsledky viz:

https://www.kralupywolves.cz/rsfl/vysledky.html