Eva Černá

Stejně jako děvčata VG tak i výběr chlapců VG zabojoval o postup v základním kole celostátního florbalového turnaje Subterra cup těsně před vánočními prázdninami, který se pro změnu konal v Kralupech nad Vltavou. Okresního kola se zúčastnily další tři týmy ze škol gymnázia v Neratovicích, ISŠT v Mělníku a obchodní akademie ze Slaného.

Na turnaj jsme vyrazili s touhou postoupit. Překvapivě náš tradičně nejsilnější soupeř – tým z Kralup se do turnaje neregistroval. I když jsme v našem kádru měli jednoho aktivně hrajícího florbalistu a ostatní borci provozují jiné sporty, snažili jsme se poctivě na výkon připravit v rámci našich ranních florbalových kroužků. 

První soupeř z OA ve Slaném se nás snažil přehrát silovým způsobem hry. Naši hoši rychle pochopili, jak na ně a sami zapojili své vymakané muskulatury a neustoupili soupeřům ani v osobních soubojích a technicky protivníky přehráli 2:1.

Druhý zápas s ISŠT Mělník byl náročnější a vyrovnanější. Ale po usilovném a taktickém boji naši chlapci dosáhli pěkného vítězství 3:1.

Poslední tým GFP Neratovice, který měl na svém kontě také všechna dosavadní vítězství, se na nás vrhl jako ostřílená florbalová letka. Naše touha postoupit byla velká, ale občas jsme udělali chybu v obraně, kterou promptně s maximálním nasazením hasil náš brankář, avšak jedna z protivníkových střel se do naší brány přece jen provrtala. Neratovice betonovali bránu jako jeden muž a žena a střelecky jsme je nakonec nepřekonali. Škoda. Nakonec zápas skončil naší prohrou 0:1. 

Náš smutek překonala radost ze hry a jsme rádi, že jsme se turnaje přes veškeré, na nás číhající covidové překážky zúčastnili. Děkujeme naší školní florbalové reprezentaci ve složení Jan Sklenář, Radim Vlček, Jindřich Krupička, Jan Novotný, Jáchym Šulc, Pavel Beneš, Kryštof Pavlů, Petr Kettner, Štěpán Bačinský, Václav Güllich, Šimon Černý. Velké díky našim skvělým, mrštným a pohotovým brankářům Matějovi Rusňákovi a Karlu Novotnému.