Dana Hilská

Ve čtvrtek 30. září 2021 si v rámci branného dne zaběhli studenti 2. ročníků a sexty v krásném prostředí kokořínských lesů a pískovcových skal orientační závod. Město Mšeno zapůjčilo areál Kačina, SK Los Mělník dodal mapy a Hospůdka Romanov poskytla zázemí.

Žlutou trasu nejrychleji proběhl tým JJ  (Jirka & Jan) a to v čase 2:28. O 23 minut později dorazili Amigos a bronz brala Spaghetti Mafia.

Kratší, červenou trasu s 14 kontrolami, zdolal Hvězdný tým za  1 hodinu  43 minut. S 20minutovým odstupem do cíle dorazil tým Dočasně nevymyšlený a na 3. místě skončil tým Peníze.

O stanoviště první pomoci se postaral Milan Jindřich z 2. A.

Závodníci měli kromě fotodukumentace také za úkol napsat zprávu, ve které se mělo objevit co nejvíce slov, která si opsali z lampiónů umístěných na jednotlivých kontrolách.

Tydýti byli struční a využili všech 13 slov z kontrol:
S mapou Mšena a buzolou jsme se orientovali cestou necestou, vrstevnicí nevrstevnicí, bloudily sedmery lesy, šplhaly sedmery skalami a běželi kolem lampiónů a krmelců.

Hvězdný tým byl rovněž v sestavování textu 100% úspěšný:
Jednoho dne jsme se dozvěděli, že nás čeká orientační běh. Věděli jsme, že naše orientace není moc dobrá, ale stejně jsme se těšili.

Hned na začátku se nám do rukou dostala mapa a my se mohli vydat bloudit. První kontrolu jsme hledali fakt dlouho, ale nakonec jsme ji viděli nahoře na skále. Měli jsme radost a mohli jsme pokračovat dál. Na mapě jsme poznali, že musíme projít kolem posedu a dále trasa povede do prudkého kopce, to jsme zjistili podle vrstevnic. Potom jsme pokračovali dolů. Hledali jsme kontrolu, ale nemohli jsem ji opět najít. Nakonec byla v takové jámě, což jsme nečekali a našli ji vlastně omylem, když náš pohled upoutala opravdu obrovská houba. Zbývala nám poslední kontrola, která byla u krmelce a obsahovala slovo „Kačina“.

Pak už naše kroky směřovali do cíle, a to do Hospůdky Romanov. Závod jsme si moc užili i když naše tempo závodní nebylo.