Hana Minaříková

I když je letošní jaro zatím dosti studené a dalo si s příchodem hodně na čas, ve výtvarné výchově jsme se ho snažili přivítat, jak se patří. Žáci prima a sekundy tvořili pomocí brčka, kterým rozfoukávali barvu a výslednou skvrnu dokončili dřívkem a temperou tak, aby výsledek co nejvíce připomínal zlatý déšť. Ve většině případů tak vznikla velmi podařená dílka. V případě nedostatku materiálu opět došlo na různé improvizace, ale na to už jsme si v distanční výuce zvykli.

Sextu jsem se pokusila vyhnat ven s úkolem vyfotit si detail některé z historických budov v centru Mělníka a pak si pohrát s kompozicí a nakreslit ho perkem a tuší nebo tenkým fixem. V té době bylo opravdu zima, tak chválím všechny otužilé jedince, kteří tak učinili a odpouštím všem, kteří v teple domova použili Internet. Výtvory sextánů jsou rozhodně pozoruhodné a v mnoha případech kresebně velmi vyspělé. Podaří se vám uhodnout, ke kterým mělnickým budovám detaily patří?

Na závěr ještě pochvala  pro sourozence Bereniku a Matěje Smíškovi (I.P, II.P), kteří začátkem jara úspěšně reprezentovali školu v soutěži vyhlášené městem Mělník s názvem Voda všude kolem nás. Berenika s Matějem se do ní zapojili s videospotem na téma Voda jako dárce života i nositel zkázy a ve své kategorii obsadili druhé místo.