Pavel Šrytr, Jan Čemus, Vojtěch Venzara, Filip Krajník

Stejně jako většina sportovních a jiných společenských akcí byly zrušeny i všechny robotické soutěže. Teprve téměř po roce vymysleli organizátoři způsoby, jak takové klání zorganizovat. Neváhali jsme a lačni po soutěžení jsme se přihlásili do již pátého ročníku soutěže Roboti@FSI, kterou pořádá Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně. 

Soutěž  byla přesunuta do simulátoru WeBots, kde je možné vymodelovat a naprogramovat robota a počítač spočítá, jak se bude chovat. Pro účast jsme se museli kvalifikovat sestavením Rube-Goldbergova stroje. Ten má vše provádět co nejméně efektivně. Zajásali jsme. Stavět špatné a naprosto zbytečné věci nám jde. Úpravy na poslední chvíli a – pokazilo se, co se dalo. Za pět dvanáct (23:57) jsme se vzdali naděje na postup a odevzdali video, které bylo spíš poučením z krizového vývoje. Právě to nám asi zaručilo postup do finále.

Ve finále jsme se v lednu tohoto roku utkali se čtyřmi dalšími týmy. Našim úkolem bylo sestavit automatickou linku za necelých osm hodin. Tentokrát se nám vše dařilo a skončili jsme druzí!