Eva Černá

Druhé místo v okresním kole SŠ kategorie chlapců ve florbale

 

Okresní kolo středoškolských týmů ve florbale proběhlo 17. 2. 2020 v mělnické hale BIOS. S naším týmem se utkala družstva ISŠT Mělník, SOŠ a SOU Neratovice a DG a SOŠE Kralupy.

Soupeři byli kvalitní – tým Neratovic fyzicky připomínal hráče amerického fotbalu, ale překvapil svojí rychlostí a jasnými střelami na bránu. Hráči Cukrovaru také hráli mnohem kvalitněji než minulý prosinec ve Floorbal Challenge. Družstvo Kralup mělo jako vždy nejvyšší počet profesionálních florbalistů a to včetně brankáře. Tudíž žádný zápas nebyl „dávačka“.

Naše rychlonožky Jiří Blažek, Tomáš Hažmuka a Pavel Beneš soupeře s přehledem předbíhali, Kryštof Kapoun dával pěkné střely na bránu, Šimon Černý, Jan Sklenář

a Jan Müller je technicky obehrávali a naše skvělá obrana Jan Novotný, Kryštof Pavlů, František Vít a Radim Vlček nedali nikomu nic zadarmo. Samozřejmě náš brankář

Matěj Rusňák bránil branku ze všech sil.

Škoda že jsme skončili zase druzí, ale napínavé finále mezi naším týmem a Kralupy se zvrtlo ve chvíli, kdy jsme dali první gól a pro nás nečekaně soupeři do 30 sekund odpověděli lehkou střelou ze středu hřiště. Sice jsme v posledních vteřinách zápasu za stavu 2:3 tlačili na bránu, co to šlo, ale nakonec jsme dostali ještě v poslední vteřině gól.

Každopádně turnaj byl kvalitní a všichni si dobře zahráli. Děkujeme SRPŠ za sady dresů, které tady zažily premiéru. Chlapcům moc sluší – jen nás překvapili hráči Kralup, kteří také přijeli v nových dresech stejné barvy. Našim reprezentantům gratulujeme k pěknému druhému místu v okrese!