Eva Černá, Filip Tomášek

Wellness v Peci aneb Lyžák 2020

Letošní kurz se nesl v tématu rané jarní očisty organizmu, která je odborníky na zdravý životní styl velmi doporučovaná. Při vkládání fotografií byl odhalen nositel viru (panda), který převážně mladší účastníky lyžařského kurzu včetně zdravotnice a vedoucí kurzu pěkně prohnal. Krátkodobě, zato intenzivně. Až na tuto nepohodu kurz proběhl bez zranění a nakonec i počasí nám přálo. Užili jsme si sluníčka, poletování vloček a převalující se mlhy. Sice jsme jezdili na technickém sněhu, ale i tak lyžovačka byla bezvadná. Cvičili jsme na boulích, upraveném svahu, prudké černé sjezdovce i mírné modré ve stylu pluhu, přívratu, carvingu, přeskakovaném oblouku, smýkaném oblouku a došlo i na běžecký výcvik, ačkoli pro něj lyžařské podmínky tak dobré nebyly.

Za studenty zpráva od Filipa Tomáška z kvinty:

Lyžařský kurz

Sekunda, většina kvinty a část žáků z prvních ročníků vyrazila v ranních hodinách neděle 19. ledna na lyžařský kurz v Peci pod Sněžkou. Ubytování nás čekalo v pěkné chatě Milíře poblíž samotných lyžařských sjezdovek. Avšak nečekalo nás jen lyžování.

V neděli jsme po příjezdu vzali běžky a šli na plácek poblíž chaty. Pro spoustu účastníků kurzu bylo běžkování úplně novou zkušeností (a také to tak vypadalo). Cílem bylo si běžky „osahat”, jelikož řádná běžecká výprava nás čekala později.

Druhý den nás skibus odvezl na sjezdovku, abychom si zalyžovali. Rozdělili jsme se do tří skupin a ty si pak vzali na starost profesoři Černá, Šťastný, Dvořák a naše zdravotnice Pořízková. Vyzkoušeli jsme si všechny sjezdovky v areálu a skvěle si zalyžovali.

V úterý jsme znovu šli lyžovat. Všichni už se ale řádně rozjezdili a celý den si trochu více užili.

Ve středu jsme si opět nasadili běžky a nechali se vyvézt lanovkou na Hnědý vrch. Celý lyžařský areál jsme si obešli přibližně 8 km dlouhou lesní cestou.

Pátý den před námi bylo lyžování. Tentokrát jsme byli v menším počtu. Několik lidí muselo zůstat na chatě kvůli střevním potížím.

Pátek se nesl ve znamení nedostatku spánku a zármutku z blížícího se odjezdu. I přesto si ale všichni dobře zalyžovali.

Když řeknu, že se tento lyžařský kurz povedl, tak mluvím za všechny. Lyžování i běžkování si všichni velmi užili, jídlo nám chutnalo a ubytování bylo skvělé. Jediný problém možná představovalo světlo s čidlem pohybu na chatě, které ztěžovalo tajné noční návštěvy.