Ivana Šimková

Tři čtyřčlenné týmy nižšího gymnázia reprezentovaly naší školu v celostátní matematické soutěži MaSo. Tradičně žáci řešili zajímavé matematické úlohy na Matematicko-fyzikální fakultě UK společně s 236 týmy na dalších 7 místech v republice. Naše družstvo Bagři, ve složení Jakub Jahoda, René Nováková, Vojtěch Beneš a Matěj Smíšek se umístilo na krásném 4. místě na fakultě a na 25. místě v celé republice. Blahopřejeme k super výsledku.

V rámci 90ti minutové hry museli kromě znalostí prokázat strategické uvažovávání, rychlé rozhodování i trochu riskovat, aby mohli za vyřešené úlohy získat potřebný obnos k zakoupení letu z výchozího města Londýn a tzv. body zážitků. Žáci procestovali celý svět a Bagři získali více než 150 bodů. Tým Vlci skončil na 74. místě a Laura a její tygřice a tygr byli 161. Těšíme se na jarní soutěž.