3. A a Karolína Helemiková, septima

Dne 9. května ráno se z Mělníka vypravil autobus ve složení 3. A, septima a oba jejich třídní. Cesta díky zpěvu 3. A a vyprávění o místech, která jsme měli v plánu navštívit, utekla rychlostí blesku.

První zastávka byla v Telči, kde jsme si prohlédli historické centrum města, které je zapsáno v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO (čti „junesko“). Po obídku jsme se přesunuli do Znojma, které je proslulé vínem a okurkami. Sice jsme neměli možnost ochutnat žádnou z těchto pochutin, ale zato jsme navštívili románskou rotundu sv. Kateřiny, pokochali se výhledem na údolí řeky Dyje a prohlédli si místa, která jsou spjatá s naší dávnou historií. Posledním bodem prvního dne byl Mikulov s nádherným výhledem na Svatý kopeček. Příjemně unaveni jsme nakonec dorazili do kempu, ve kterém jsme strávili pohodový večer s hudbou, zpěvem a spolužáky.

Druhý den začal prohlídkou Lednicko-valtického areálu se zámkem a rozhlednou Minaretem a pak už jsme sebrali zbytky svých sil a absolvovali výšlap přes Pálavu. Odměnou za vynaložené úsilí byly překrásné výhledy do širokého okolí. Den jsme zakončili návštěvou nedávno otevřeného Archeoparku v Pavlově, který byl vybudován na svazích Pavlovských vrchů, na místě, kde se nacházelo sídliště doby lovců mamutů.

Celá exkurze byla doprovázena zasvěcenými komentáři studentů GESu, kteří si tak vyzkoušeli roli průvodce.

P. S.

Naše krátké shrnutí: Všude po cestě byla řepka olejka. Eliška spí v katakombách a Káťa opět sebestředně prohlásila, že je lepší než průvodkyně. Skleník v Lednici je menší, než jsme si mysleli. Minaret byl za 60 Kč?! Hanka kazí fotky a Terka si neumí zabalit.

A teď už jedeme domů fandit českým hokejistům.