Klára Fichnová, foto: Renata Špačková

Během projektového Dne Země se kvinta v úterý 23. dubna 2019 vydala pomáhat při úpravách zahrady Na Včelíně patřící spolku Studio Eko-Logika z. s.  To vychází z myšlenek Eduarda Štorcha a Karla Žebery.

Cestou na zahradu ale ještě studenti museli splnit několik úkolů týkající se právě Eduarda Štorcha, významného českého spisovatele, pedagoga a archeologa spojovaného i s okolím Mělníka. Je možné si za ním dojet do Lobče – do muzea i na hřbitov.

Po tom, co kvintáni dorazili na zahradu, dostali do rukou nářadí na nejrůznější zahradnické práce, takže se podle toho rozdělili do několika skupin. Úkolů bylo mnoho – například sázet mladé lísky, dělat terasovitý záhon, hrabat listí či stavět domov pro broučky. Pomohli tím tak nejen zahradě, ale hlavně přírodě. Vše bylo zajímavé a pro studenty byly ruční práce vítanou změnou oproti každodennímu sezení v lavicích.

Dodatek

Potěšila nás reakce, která došla na e-mailovou adresu školy:

Dobrý den,

rádi bychom Vám i Vašim studentům poděkovali za pomoc při vytváření přírodní zahrady Na Včelíně. Studenti pracovali na ohraničení vyvýšeného záhonu, vyzkoušeli si prořezávání vysokokmenných stromů, postavili kamennou zídku u pítka pro včely, z palet vystavěli tzv. hmyzí hotel a vysadili lískové keře. V příloze posíláme fotografie z akce.

Vážíme si toho, že jste si na Den Země zvolili dobrovolnickou pomoc právě našemu spolku Studio Eko-Logika, z. s.  Pokud budete mít zájem, rádi GJP věnujeme několik keříků rakytníku a rybízu pro školní zahradu.

Zahrada Na Včelíně je volně přístupná veřejnosti, kdykoli ji můžete navštívit nebo využít pro jakýkoliv školní program či projekt.

Děkujeme Vám a přejeme krásné jaro

Za Studio Eko-Logika, z. s.

Mgr. Jana Volková