Miloslav Machka

Dne 17. dubna se florbalový tým vyššího gymnázia zúčastnil Velikonočního turnaje ve florbalu, který je již tradičně pořádán Neratovickým gymnáziem. Naše družstvo ve složení Jan Hlavsa, Jan Sklenář, Jan Šíma, Jiří Šíma, Aleš Sarnovský, Kryštof Chaloupka, Adam Špulák, Kryštof Kapoun, Vít Novotný, Martin Černohlávek, Mikuláš Misterka a brankář Václav Čížek se utkalo s výběry ISŠT Mělník, GFP Neratovice a SOŠ a SOU Neratovice. Turnaj se hrál systémem „každý s každým.“

Přestože náš tým měl často více šancí než ostatní, střely často bránu míjely, a tak naše bodové ohodnocení nebylo nejlepší. Velkou podporou byl brankář  Václav Čížek, který eliminoval mnoho akcí soupeřů, včetně nájezdu. Ostatní hráči rovněž hráli s velkým zápalem a nadšením pro hru. Společnou náladu tak daleko více než celkové čtvrté místo zhoršovali rozhodčí, již se nechovali vůči hráčům příliš přátelsky, často se dokonce zdálo, že jsou vůči určitým jedincům poněkud méně tolerantní než k ostatním.

Doufáme, že jsme svou účastí na turnaji dostatečně obhájili čest naší školy, snad se příště zadaří více.