Kryštof Horák, Eva Černá

Florbalové zprávičky aneb ohlédnutí  za florbalovými akcemi 2023

Z florbalového světa NG 

Celoročně probíhala školní liga, kde jsme odehráli pět turnajů s pěti školami. Po loňském regionálním vítězství nastal výsledkový propad, ale v porovnání s ostatními družstvy, jsme byli nejmladší. Chlapci NG statečně bojovali a patří jim velký dík za skvělou reprezentaci školy. Těšíme se na příští sezónu, která by se mohla lépe výsledkově vydařit. Pro zájemce výsledky našeho snažení viz web: https://www.kralupywolves.cz/rsfl/vysledky.html

(autor Eva Černá)

Z florbalového světa VG

Ve dnech 23.3. a 5.4 měli reprezentanti naší školy možnost zúčastnit se tradičních florbalových turnajů. Konkrétněji tedy okresního kola a turnaje o Pohár Františka Palackého.

Začněme tedy postupně. Náš tým měl velkým potenciál díky oživení klasického jádra o nové talenty z prvních a druhých ročníků, včetně ještě úřadujících šampionů RŠFL. V zápasech o mistra okresu Mělník se náš tým utkal s celky ISŠT Mělník, SPŠS Mělník, GFP Neratovice a SOŠ A SOU Neratovic. Dále postupoval jen jeden celek a naším cílem bylo o tento flek zabojovat.

 Odstartovali jsme dobře, jistým výkonem a výhrou(4:2) proti ISŠT. Ve druhém zápase nám však v útočné fázi chybělo trochu štěstíčka a tak jsme padli těsně 2:3. Věděli jsme ale, že při správném uspořádání hvězd nás tato prohra ze hry o postup nevyřadí. SOŠ A SOU jsme hladce přejeli výsledkem 7:1 a správná konstelace opravdu nastala. Před posledním zápasem jsme byli v boji o 1. místo. Bohužel v urputném boji v gympl derby s GFP jsme remizovali 1:1 a to stačilo na konečné 3. místo.

O dva týdny později jel náš tým zabojovat do Neratovic. Této akce se nezúčastnila SPŠS Mělník, jinak stejní soupeři jako před čtrnácti dny. Nezačali jsme však vůbec dobře a to prohrou s ISŠT 2:3. Ani drtivý útok na konci zápasu neodčinil zaspaný začátek. 

Následovalo opět obávané derby s GFP. Výsledek sice 1:3 prohra, ale k vidění byl opravdu špičkový florbal z obou stran, který musel bavit hráče i diváky. Nakonec si naši hráči vychutnali poklidnou výhru 4:1 se SOŠ A SOU.

Co se týče individualit, bylo by těžké někoho vyzdvihnout nad ostatní a toho si vážím nejvíc.

A nepříjemné nakonec. S naší školou a tedy i týmem se loučí dlouhodobí tahouni z oktávy v čele s legendou- Šimonem Černým, který rozdával florbalovou radost v našich řadách krásných osm let. Oktavánům děkujeme a přejeme mnoho zdaru do dalšího sportovního i intelekčního rozvoje.

(autor Kryštof Horák kvinta)