Kateřina Kačová, Lucie Ludvíková

Ve středu 26.10. vyrazily třídy 4. B a 2. B s třídními profesorkami Černou a Pořízkovou na společnou exkurzi jako v květnu, tentokrát ale do východních Čech. Po dvou hodinách cesty jsme navštívili naši první zastávku, Křížovou cestu 21. století. Následně jsme se šli podívat na Braunův Betlém a naše cesta skončila v hospitalu Kuks, kde jsme si prohlédli lékárny, zahradu a sochy. Posledním zastavením prvního dne byl Josefov, kde jsme měli možnost navštívit místní opevnění, ale kvůli sychravému počasí se většina z nás setkala v místní kavárně.

Ve čtvrtek jsme navštívili zámek v Novém Městě nad Metují, v jehož interiérech se mísí historické a modernější slohy. Následovala prohlídka pěchotního srubu Voda u Náchoda, kde se nachází expozice o československé armádě první republiky. Na závěr dne jsme prošli Babiččiným údolím, kde jsme viděli sousoší Babička s vnoučaty a zámek Ratibořice, odkud jsme po skupinkách došli zpět do kempu.

Poslední den jsme strávili v Zoo Dvůr Králové, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny podle zaměření výukového programu, který nás čekal. Někteří se zapojili do programu šelmy, jiní se zase zabývali lidoopy. Po obědě v zoo jsme vyrazili směr Mělník, kam jsme dorazili okolo půl čtvrté.

Přestože byl podzim, počasí nebylo tak špatné a exkurzi jsme si užili.