Berenika Smíšková

Odměnou za naše celoroční snažení byl třídenní pobyt na Aljašce (kemp ve Staré Olešce). Po příjezdu nás čekalo vybalování, biologické bádání a následně sportovní aktivity – volejbal a frisbee. Obojí bylo zpestřeno zachraňováním sportovního náčiní z blízkého rybníka a jeho okolí, což se neobešlo bez mokrého oblečení. Zatímco oblečení schlo, my jsme předváděli svá vystoupení v soutěži Sekunda má talent, jejímiž vítězi se stali A. Šácha, L. Fidrant a T. Hradecký s písní Prodavač od M. Tučného.

Druhý den byl opravdu výživný, někteří z nás vstávali okolo 4. hodiny ranní, aby stihli dobrovolnou koupačku v rybníce a běh na nedaleký vrch, z něhož jsme mohli pozorovat východ slunce. Pro ty, kterým se nechtělo vstávat takto brzo, byla ještě možnost jógy v 6 hodin. 

Po snídani jsme vyrazili na výlet, jehož cílem bylo jídlo v restauraci Vesna. Po návratu z túry jsme měli turnaj v přehazované proti scio škole, která též pobývala v kempu Aljaška. Všechny sety jsme vyhráli, což jsme oslavili opékáním buřtů. A aby toho nebylo málo, mohli jsme ještě jít na bojovku, kterou připravila J. Vabroušková. 

Středeční program mnohé z nás velmi unavil, naštěstí  jsme ve čtvrtek pouze uklidili chatky, nasnídali se, udělali rychlou reflexi a vydali se na cestu domů. 

Moc děkujeme panu profesorovi Skalákovi a paní profesorce Pořízkové, že nám připravili tuto báječnou exkurzi.