Justina Uxová, kvinta

Dne 8.6. naše třída, kvinta, společně s třídní učitelkou, vyjela na jednu noc stanovat do kempu Nedamov. Každý balení na dvoudenní výlet pojal po svém. Někdo se ráno na srazu objevil s 15 kilogramy na zádech, někdo se školní taškou a malým spacákem, jiný se zas neobtěžoval tím, co bude v kempu jíst a naopak někteří měli od maminek nabaleno jídla tolik, že vystačilo pro celou třídu. 

Jakmile jsme dorazili do kempu, všichni jsme žasli nad tou krásou. Nad nedamovským rybníkem se ještě stále držela ranní mlha, celý kemp zel prázdnotou a počasí bylo nádherné. Rychle jsme postavili stany na louce, která byla celá naše a už jsme se netrpělivě ptali, jestli můžeme do vody. V kempu jsme měli program volný, někteří hráli volejbal a jiní zase rozjímali rozvalení na dece pod stromy. 

První den nás čekal 10 kilometrový výlet do lesa na vyhlídku, který jsme nakonec museli ještě zkrátit, jelikož jsme v lese strávili až moc času. Jak by ne, když les byl plný borůvčí obsypaného zralými borůvkami. 

Večer jsme rozdělali oheň ze dřeva, které jsme nanosili cestou zpátky z výletu. Opékali jsme buřty a marshmallowny, vedli vášnivé debaty a k tomu jsme vytáhli kytaru a dali se do zpěvu. Pár z nás u ohniště vydrželo až do pěti do rána.

Druhý den se bohužel počasí zkazilo a od rána silně pršelo. Museli jsme vyčkávat, až déšť povolí, abychom mohli zabalit naše věci. Déšť byl tak silný, že některé stany vytopil. Takže v kaluži plavali špinavé ponožky společně s nedojedenými buřty. Věci jsme uschovali u paní správcové a vydali se na výlet číslo dva. Přesto že byl kratší, byl mnohem náročnější, kvůli nedostatku spánku u valné většiny z nás.

I přes špatné čtvrteční počasí jsme si výlet všichni užili a už nadšeně plánujeme třídenní expedici na příští rok. Děkujeme naší paní profesorce Wolfové, že s námi do toho šla a že během výletů úspěšně odolávala našemu prudění.