Zdeňka Sekulová

I tento školní rok (2020–21) jsme pokračovali v tradici charitativní akce Hrajeme pro dobrou věc – Hrajeme pro Elišku. Letošní, již desátý ročník, byl jiný. Nehráli jsme, ale přesto jsme pomohli.

Eliška Krejčíková je pětiletá holčička, která se narodila jako zdravé miminko, ale po prvním měsíci se vše změnilo. Může za to mutace genu (TUB1A1 v heterozygotní kombinaci – lisencefalie typu 3). Je to vzácné a bohužel zatím neléčitelné onemocnění.

Eliška neumí zatím sama sedět ani chodit, neumí se sama najíst ani napít a asi nikdy nebude mluvit. Neumí účelně používat ruce, každý den má epileptické záchvaty. Nedokáže vyjádřit, co chce, a nikdo jí příliš nerozumí. Žije si ve svém světě,  tělo ji neposlouchá a bude celý život odkázána na celodenní péči rodičů.

Má ale pocity a potřeby stejně jako ostatní, umí se smát a hrát si, má ráda světla, hudbu, zvířata a společnost. Má ráda svou rodinu a rodiče mají moc rádi ji. Rozhodli se to nevzdat a bojovat, aby Eliška měla spokojený a šťastný život. Bohužel ten boj nezvládnou sami.

Přispěli jsme tedy i my. Prodejem pečených čajů jsme dokázali Elišce a její mamince předat 27.300 Kč.

Tento finanční obnos bude použit na rehabilitace a rehabilitační pomůcky.