Tereza Drápalová

Kdo by neznal srdcervoucí příběh o dvou zamilovaných lidech, jejichž lásce nebylo přáno, a tak skončil tragédií pro všechny.

Klub mladého diváka junior se za zhlédnutím tohoto příběhu vydal na večerní představení do Divadla na Vinohradech. Ačkoliv jsme věděli, jak příběh dopadne, sledovali jsme s napětím vše, co se odehrávalo na jevišti, jako detektivku.

V první půlce představení jsme se dokonce i bavili. Tragédie v sobě skrývá nesčetně komických prvků nejen v podání chůvy, od které se to čeká, ale i Kapulet alias Svatopluk Skopal byl v některých fázích děje celkem vtipný. O to víc zapůsobila druhá část představení smutně.

Kromě tragikomických prvků nás zaujal i překlad Jiřího Joska. Měli jsme radost, že text je přizpůsoben našemu současnému jazyku a působí téměř přirozeně, ačkoliv jsme se setkali s i veršem, obzvlášť u františkánského mnicha Lorenze, kterého skvostně hrál Igor Bareš.

Kvalitě představení přispěla i hudba, scéna a kostýmy. Julie jako téměř čtrnáctiletá dívka vypadala v lehkých šatičkách a kabátku úžasně.

Romeo a Julie měla v tomto divadle premiéru 12. 12. 2015