Poslední záříjový čtvrtek – 26.9.2019 – se dívky a chlapci z nižšího gymnázia vydali do Neratovic zkusit štěstí v atletickém čtyřboji. Soutěž probíhala jako závod družstev , do výsledku družstva se počítaly bodové zisky nejlepších čtyř závodníků v čtyřboji.

Závodilo se v těchto  disciplínách:

sprint – 60 m , vytrvalost – dívky 800 m , chlapci 1000 m , skok – polovina družstva skok vysoký , polovina družstva skok daleký , hod ( vrh ) – polovina družstva hod míčkem , polovina vrh koulí.

Naše družstva soupeřila proti pěti týmům z jiných škol a ačkoli se dívky i chlapci rvali jako lvi , technické disciplíny nebyly tentokrát jejich silnou stránkou . Zejména skok vysoký , kde družstva přišla o velký počet bodů , který byl v konečném bodovém součtu znát.  Co však ztratila na skoku vysokém , to vynahradila v bězích , kde v dívkách nenašly konkurenci René Nováková a Tereza Pazderová a u chlapců Štěpán Bačínský a Oldřich Kajzer – ostatním závodníkům s velkým přehledem ukázali záda. Bohužel ani skvělé vytrvalostní výkony nezachránily bodovou propast z ostatních disciplín a obě družstva skončila na šestém místě .

Sice závod necinkal medailemi , ale ani poslední příčka nevzala týmům radost z pohybu a pocit příjemně stráveného sportovního dne .

Složení družstev : Dívky -Tereza Pazderová , René Nováková , Berenika Prokešová , Laura Šlamborová

Chlapci – Štěpán Bačínský , Oldřich Kajzer , Jan Valsa , Vít Bradáček .