Martin Dvořák

Gymnázium Jana Palacha bylo oceněno organizací Post Bellum za aktivní zapojení do projektů, které mapují moderní dějiny. Jednalo se především o zapojení do projektů Příběhy našich sousedů, ve kterých studenti mapují osudy lidí, kteří žijí v jejich okolí, a mnohdy ani netuší, že i ti skrývají zajímavé osudy, přestože se o nich v učebnicích nepíše.

Do projektu se naše gymnázium v poslední době zapojilo třikrát, v roce 2016 pod vedením Terezy Drápalové Šajtarové (tým – Ondřej Bednárik, Vojta Deliš, Jan Hlavsa, Ondřej Chalupka, Šimon Kuchynka, Jana Roubová) a Ilony Němcové (Lucie Čelikovská, Tomáš Danihlík, Adéla Dutková, Adam Hackl, Tereza Zavadilová, Matěj Šlajs) a v roce 2018 pod vedením Martina Dvořáka (tým – Adéla Boháčová, Kristýna Komeštíková, Julie Marečková, Anežka Neprašová, Tereza Vlčková). Oba příběhy (p. Libor Křivánek, p. Jarmila Erbanová a p. Josef Hlaváček) můžete nalézt na stránkách www.pribehynasichsousedu.cz

O dalších aktivitách našeho gymnázia v projektech budeme určitě nadále informovat a věříme, že naši studenti opět získají další ocenění a získají tak i větší vztah k moderním dějinám.