Dana Hilska, Miloslav Machka

Ve středu dopoledne jsme měli na programu Slavonice, renesanční perlu jihozápadní Moravy. Odpoledne jsme si pod vedením výtvarnice, paní Evy Kozákové, potiskli tričko, vykoupali se v rybníce a postavili hráz na potoce. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili na Cizkrajovský Montserrat, tam jsme ale nedorazili, protože mezi námi není žádný Mencl ani Hlavsa. Vlak jsme naštěstí chytili, takže prohlídku klasicistního zámku v Dačicích i kynuté jahodové knedlíky v restauraci U Malínků jsme stihli. Po obědě vydatně a dlouholilo, pak se ale vyčasilo, takže jsme mohli vyrazit na Dačické koupaliště. Od 20:00 se konala soutěžní, módní přehlídka potiskaných triček vlastní výroby, kterou vyhrála Bára. Před večerkou jsme se všichni odebrali ke kostelu sv. Ducha, abychom se naučili trasu nočního běhu a abychom se pohledem na město shora rozloučili se Slavonicemi. V pátek ráno jsme balili a uklízeli. V 11:10 jsme vyrazili vlakem domů. Žádný spoj nám neujel, i když to bylo mnohdy o fous.

Závěrečná exkurze se zdařila. Nestihli jsme navštívit Telč a Ďáblovu prdel, ale proč to nevzít jako pozvánku na rodinný výlet? Krása České Kanady nikdy neomrzí.

Jako nejlepší výukový program primáni hodnotili Dačický zámek, na 2. místě se se ztrátou 1 bodu umístil Pevnostní areál Slavonice. Nejvíce si primáni užili dačické koupaliště (190 bodů), potisk triček měl také úspěch (189 bodů) a na 3. místě se s 160 body umístil postrach rodičů – self stravování. Nejméně si primáni užili rozcviček.