Eliška Němečková, Daniel Prokeš, Kája Pokorná, Josefína Černá

Kája Pokorná
V úterý 28. května 2019 jsme jeli na výlet do Prahy. Cestu už známe z předchozích čtyř výletů, ale tentokrát jsme nejeli do Rudolfina, ale do Valdštejnské jízdárny na výstavu Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře.

Eliška Němečková
Ve Valdštejnské byli bílí a barevní pávi, hodně lidí, škol a soch. Začalo pršet.

Nela Kolářová
Když se galerie otevřela, ujaly se nás tři lektorky, se kterými jsme si výstavu nejprve prošli, pak jsme se rozdělili do šesti skupin a plnili úkoly spojené s určitými obrazy.

Eliška Němečková
Naše skupina měla udělat kopii obrazu Mlno. Z věcí různých tvarů a materiálů jsme vytvořili kompozici, která měla ostatním přiblížit obraz jen skrz hmat. Jako kdyby v obrazu byli a procházeli se v něm se zavázanýma očima.

Dan Prokeš
Dostali jsme za úkol vytvořit zvuk k obrazu Krajina. Líbilo se mi to, protože mě osobně nebaví výstavy, kde jenom koukáme na obrazy a někdo nám k tomu něco říká.

Josefína Černá
Nejzábavnější bylo, když jsme jako by vstoupili do obrazu a představovali si, jakou vůni tam cítíme a tu jsme potom měli namíchat z různých vonných olejů. Zjistili jsme, že každý může obraz vnímat úplně jinak.

Kája Pokorná
Obrazy Josefa Šímy se mi moc líbily, protože nebyly jen tak obyčejné. Vždy na nich bylo něco zajímavého, co člověka na první pohled zaujalo.

Daniel Prokeš
Po dvou hodinách strávených v galerii jsme vylezli ven a zjistili jsme, že leje. Metrem jsme dojeli na I. P. Pavlova a dostali celých 40 minut na oběd. V KFC Kryštof namíchal úžasný drink, ve kterém byla Mirinda, 7up, Lipton, 2 balíčky cukru a mléko do kafe. Bylo to překvapivě dobré.

Kája Pokorná
Tím náš výlet ale zdaleka nekončil. Paní profesorka nás zavedla pod most sebevrahů, který byl pochopitelně dost vysoký. Prohlédli jsme si tam pomník sebevrahů, což je lampa otočená tak, aby svítila nahoru na sebevrahy. Myslím si, že sebevrazi si pomník zaslouží, protože určitě z toho mostu neskočili jen tak pro zábavu. Měli pro to nějaký důvod a sice to není úplně dobré řešení, v tu chvíli je možná nenapadlo nic jiného. Zkrátka každý zesnulý by si zasloužil nějaký pomník a nesouhlasím s lidmi, co říkají, že ne. Ale je mi docela líto Nuselského mostu, protože ho všichni s těmi sebevrahy spojují.
Tak abych výlet shrnula …
Výstava obrazů se mi moc líbila a celý výlet jsem si společně s kamarády moc užila. Už se těším na další výlet.