Eva Černá

Dne 14.2.2019 se naše družstva dívek a chlapců měla zúčastnit okresního kola ve florbale. Děvčata ve složení Kristýna Kettnerová, Vanessa Vojtěchovská, Adéla Ságnerová, Karolína Slavíková, Monika Fafejtová, Adéla Mikšíková, Eliška Tichá, Dorota Burdová a Johana Machulková nenašla v okrese přemožitele a postoupila bez bojů do krajského kola v Sedlčanech, do kterého jsme s dívkami nenastoupily, protože se konalo hned druhý den 15.2.. A jistou roli v rozhodnutí nejet sehrál i večerní ples oktávy.

Družstvo chlapců z vyššího gymnázia ve složení Jan Sklenář, Filip Janele, Kryšpín Černý,  Jan Čemus, Vít Novotný, Matěj Rebeta, Jan Kundrát, Jan Hlavsa, Jan Šíma, Martin Knespl a Ondřej Zelenka do okresního kola nastoupilo. Vzhledem k velké účasti našich studentů na Valentýnském badmintonovém turnaji, který se shodou okolností konal ve stejný den, muselo na poslední chvíli dojít ke změnám na soupisce, a tak jsme byli oslabeni o pár našich „profesionálních“ hokejistů a florbalistů. Nevadí, florbal hrajeme rádi na jakékoliv úrovni. Tím spíš jsme do turnaje nastupovali s vervou, nadšením a chutí si zahrát.

Turnaje se zúčastnila nám dobře známá družstva ISŠT Mělník, DG Kralupy, GFP Neratovice. Hrálo se systémem každý s každým. I když naše bodové výsledky nebyly ohromující, chlapci hráli s nasazením a vzájemně se povzbuzovali do konce každého zápasu. Škoda, že se nám nedařilo střelecky dopravit míček do brány. Nakonec 4. místo v okresním kole není špatný výsledek a stále je lepší skončit poslední než se vůbec nezúčastnit.

Našim borcům děkujeme za pěknou reprezentaci školy.