Stanislava Rothová

V pátek 21. ledna 2019 navštívil naši školu  francouzský spisovatel  Anthony Sitruk, doprovázený kulturní atašé Hélène Buisson a Florence Salanouve z literární sekce Francouzského institutu v Praze. Přijel studentům představit svou knihu La vie brève de Jan Palach (Krátký život Jana Palacha). Sdělil, proč a kdy ho oslovil Jan Palach, hovořil o své úctě k němu a z knihy přečetl zajímavý úryvek. Jeden výtisk škole věnoval a z naší školy si odnesl knihu Spolužák Jenda, na jejímž vzniku se podíleli  ne malou měrou i studenti. S nimi o této knize krátce pohovořil.

Při své návštěvě Mělníka byl přijat i starostou města MVDr. Ctiradem Mikešem.

Jak svědčí slova Anthony Sitruka  vepsaná do pamětní knihy, z návštěvy si odnesl nezapomenutelné zážitky: „ Velké díky za vaše přijetí v tomto krásném městě. Tato chvíle velice dojemná, velice pro mě důležitá, zůstane vryta v mé paměti.“