Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH A ÖSD NA GYMNÁZIU JANA PALACHA

Na našem gymnáziu máte opět možnost přípravy na mezinárodní  jazykové zkoušky a jejich následné skládání přímo ve škole.

Ze zkoušek společnosti City and Guilds jsme přešli na zkoušky Cambridge English z angličtiny (známé KET, PET, FCE a dětské YLE). Novinkou bude nyní i možnost složení  Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) z němčiny. Jejich administrátorem je Evropské centrum jazykových zkoušek. Oba typy zkoušek jsou uznávané jak u nás, kde jsou zařazeny na seznam standardizovaných jazykových zkoušek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tak i po celém světě.

Držitel certifikátu o jejich absolvování výrazně zvyšuje svoji šanci na přijetí na vysokou školu či získání lepšího zaměstnání.

Po celé České republice je do projektu zapojeno již více než sto partnerských škol. Ty mají možnost podílet se na přípravných kurzech vedoucích ke zkouškám, získají metodickou podporu a výukové materiály pro učitele, ale také příležitost uspořádat tyto zkoušky přímo ve svých prostorách.

Dále si mohou nechat své studenty zdarma otestovat, aby bylo zřejmé, kterou úroveň zkoušky má konkrétní žák zvolit, aby se maximalizovala jeho šance na úspěch.

ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH

Zkoušky pro mládež a dospělé

Pre A1 Starters (YLE Starters)

A1 Movers (YLE Movers)

A2 Flyers (YLE Flyers)

A2 Key for Schools (KET)

B1 Preliminary for Schools (PET)

B2 First for Schools (FCE)

A2 Key (KET)

B1 Preliminary (PET)

B2 First (FCE)

C1 Advanced (CAE)

C2 Proficiency (CPE)

B1 Business Preliminary (BEC Preliminary)

 

ÖSTERREICHISCHES SPRACHDIPLOM DEUTSCH (ÖSD) 

ÖSD je mezinárodně uznávaná sada zkoušek z německého jazyka na všech úrovních pokročilosti, tj. od A1 do C2. Zkoušky ÖSD jsou rovněž uvedeny ve vyhlášce MŠMT a jsou tedy uznávané i Českou republikou.

Zkoušky pro mládež a dospělé:

ÖSD Zertifikat A1

ÖSD Zertifikat A2

ÖSD Zertifikat B1

ÖSD Zertifikat B2

ÖSD Zertifikat C1

ÖSD Zertifikat C2

Více informací o zkouškách na strankách www.elec.eu

www.cambridgeenglish.org

www.osd.at