Eva Černá, Jan Hlavsa a Vít Novotný (kvinta), Jan Novotný (kvarta)

V prosinci se událo několik florbalových aktivit. První z nich byl okresní turnaj starších žáků na Kladně, druhá byla návštěva MS ve florbale v O2 aréně a poslední byla školní vánoční florbalový turnaj.

Náš tým na Kladně hrál ve značném oslabení, které bylo zapříčiněné zraněním klíčového hráče Šimona Černého. Na Kladno jsme se přesto vydali s odhodláním „nedat jim to zadarmo“. Chlapci se snažili a vydali ze sebe maximum. Výsledky jsou v přiložené tabulce. Našim statečným borcům ve složení Pavel Beneš, Matěj Rusňák, Kryštof Pavlů, Jan Novotný, Jindřich Krupička, Štěpán Bačinský, Josef Resutík, Tomáš Kosík a Lukáš Martinec děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Na Mistrovství světa ve florbale 2018 jsme vyrazili se skupinou 30 žáků naší školy. Zde jsou postřehy našeho žáka Jana Hlavsy:
„Ve středu 5.12 jsme se vydali do pražské O2 arény, kde jsme zhlédli dva napínavé zápasy mistrovství světa ve florbale.

V prvním zápase se utkaly týmy Slovenska a Lotyšska. Přestože byl tým Slovenska povzbuzován celou zaplněnou halou, nepodařilo se mu vyhrát a po sympatickém výkonu nakonec prohrál s favoritem z Lotyšska 6:1.

Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. Výběry Dánska a Estonska si nic nedarovaly zadarmo a do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 1:1. Lepší Estonci nakonec ve třetí třetině skórovali na rozdíl od jejich soupeřů pouze jednou, a tak prohráli s reprezentací Dánska 3:2. Popravdě jsme lehce doufali, že tento zápas skončí po základní hrací době remízou a bude se hrát prodloužení, popřípadě zápas dospěje až do nájezdů, ale nakonec jsme byli rádi, že námi preferovaní Dáni vyhráli.

Akce se nám moc líbila a věříme, že to nebyl náš poslední školní výjezd za podobným sportovním zážitkem.“

a bratrů Jana a Víta Novotných:
Díky účasti naší školy na Florbal Challenge 2018 se studentům, jež se tomuto sportu věnují, dostalo možnosti navštívit zdarma osmifinálové zápasy Slovenska a Lotyšska i Dánska proti Estonsku, které se konaly v rámci mistrovství světa na hřišti O2 arény.

Akce pro nás znamenala velký zážitek. Florbal světové úrovně doplněný o projevy emocí tisíců diváků je opravdu nezapomenutelný. Působivá byla rovněž samotná O2 aréna. Promítání na hrací plochu i na vyvěšená plátna umocňovalo nejdůležitější okamžiky zápasů, od představování jednotlivých hráčů po rekapitulace vstřelených gólů.

Tato výprava pro nás představuje velký přínos. Exkurze do světa profesionálního florbalu přináší skvělé doplnění našeho kulturního rozhledu. Mnozí  se díky této příležitosti poprvé dostali do O2 arény. Nakonec doufejme, že se nám podařilo se alespoň trochu inspirovat výkony národních týmů. Děkujeme třídním profesorům za možnost účastnit se mistrovství, jsme vděčni paní profesorce Černé za organizaci a čas, který s námi strávila.

Vánoční florbalový turnaj proběhl ve správné sportovní atmosféře. Hrálo se systémem každý s každým na dvě kategorie NG a VG. Výsledky byly následující. V kategorii NG vyhrálo družstvo sekundy, druhá se umístila kvarta a třetí tercie. V kategorii VG sehrálo turnaj šest družstev a výsledky byly následující: první se umístil tým oktávy a IV.A, druhý tým sexty a třetí kvinty. Děkujeme za pomoc při pískání zápasů, a to hlavně Antonínu Valdovi, Matěji Hronkovi, Tomáši Kosíkovi a Šimonovi Černému.

Sportu zdar a florbalu zvlášť!