Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Londýn III. díl

Dana Hilská

Opět se hlásím z Londýna, abych poreferovala jak trávím svůj studijní pobyt.
V pátek po škole se zde konala charitativní akce na podporu vzdělanosti dětí ze třetího světa. Studenti uvařili národní pokrmy svých zemí a ty pak prodávali v jedné z učeben svým spolužákům. Jelikož nemám na čem vařit, koupila jsem si alespoň tureckou specialitu - plněné vinné listy od své spolužačky Jasmin.

Odpoledne jsem navštívila přírodovědné muzeum, kde se mi nejvíce líbila expozice koster dinosaurů a část věnovaná planetě zemi. Samotná budova je velmi zajímavá a krásná. Je ovšem pravda, že část exponátů už působí trochu omšele a velryby by rozhodně potřebovaly oprášit.
Potom jsem se prošla Green parkem k Buckinghamskému paláci a nakrmila veverky v St. James' s parku, kde mě překvapila neobvyklá koncentrace česky mluvících výprav.
Večer jsme si s kamarádkou z kurzu zašly do místního kina na sci-fi film The Martian, který se nám docela líbil. Cestou zpět jsem nafotila osvětlené panorama Canary Wharf a loď Cutty Sark.

O víkendu máme volno a místo obvyklé snídaně v osm je brunch od jedenácti. Ráno jsem tedy nakoupila knížky v místním knihkupectví a po jídle se svezla lodí k Westminster Bridge. Prošla jsem se po nábřeží, nafotila pouliční umělce, stavila se v Tate Modern, u katedrály sv. Pavla a  pak nemohouc dále zakončila obchůzku u Toweru.

V neděli jsem se rozhodla pro odpočinkový den, takže jsem obhlédla pravidelné trhy v Greenwichi a pak vyrazila nasát atmosféru Covent Garden. Tam to skutečně žilo a navíc krásně svítilo sluníčko. Odtud jsem vyrazila směrem nazdařbůh a došla k národní portrétní galerii, neodolala a prohlédla si ji. Pak jsem se prodala davem lidí na Leicester Squre před kinem Odeon, kteří čekali na Johnyho Deppa sedícího zrovna uvnitř při premiéře svého nového filmu. Cestou k metru jsem narazila na mírumilovnou demonstraci proti násilí, kterou zjevně vyvolaly včerejší bombové útoky v turecké Ankaře. Teď se chystám na čtyřstránkový se domácí úkol, který  nám Miles zadal v pátek.