Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Den otevřených dveří

Dana Hilská

Dne 14. ledna 2014 se v režii Ing. Lenky Kalkantové uskutečnil Den otevřených dveří na našem gymnáziu. Dveře většiny učeben zůstaly otevřené. Dobře informovaní průvodci provázeli návštěvníky po škole. V audiovizuální učebně si mohli vyslechnout některou z přednášek pana ředitele Mgr. Miroslava Kloučka. V Noře byli vyzkoušeni z malé násobilky. Za asistence Tondy Šámala pomocí hlasovátek vyplnili anketu. V laboratořích pozorovali chemické, fyzikální a biologické pokusy. Kdo byl unaven a nespěchal, mohl do učebny angličtiny zavítat na šálek čaje. 
Jak dopadla anketa?
Hlasovalo 47 osob. 
85% z nich by rádo na našem gymnáziu studovalo. 
18 návštěvníků bylo ve věku 8-11 let, 28 ve věku 14 - 15 let. Jeden (Lukáš Malý) by rád studoval na našem gymnáziu, přestože ho už jednou vystudoval :)
Co se týče oblíbenosti, vyhrála u návštěvníků matematika nad českým jazykem, a to o 22%, jak spočítala sekunda.
Deskové hry hraje rádo 80% účastníků ankety.
Ve volném čase ponejvíce sportují, podnikají akce s kamarády, čtou knihy, hrají na hudební nastroj připravují se do školy. Naopak nejméně casu traví hlídáním sourozence a pomáháním rodičům.
Anketu bylo velice snadné vyhodnotit, protože ji respondenti vyplnili pomocí hlasovátek, ktera byla  v počtu 16 kusů spolu se software a recieverem zakoupena v rámci projektu CZ.1.07/1.1.00/26.0038 "Nevšední matematika všedního dne ". Dalších 16 kusů  dokoupilo za 24 000 Kč SRPŠ, za což mu patří velké díky.