Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

I read, you read, we read

PaedDr. Lenka Šimánková

 

To platí od února na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku.
Každý, kdo se někdy v životě snažil osvojit si anglický jazyk, ví, kolik dřiny a času ho toto úsilí stálo. Žádné triky či zázračné metody samozřejmě nepomáhají. Za úspěšným zvládnutím cizího jazyka je jen tvrdá práce. Existují však možnosti, jak lze studentům hodiny angličtiny zpestřit. Jednou z velmi účinných doplňkových metod je četba anglické adaptované literatury. Díky dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsme v rámci projektu Brána jazyků otevřená mohli pro studenty našeho gymnázia zakoupit do knihovny kolem 300 výtisků knih anglické adaptované literatury z edic Penguin readers a Oxford bookworms.

Studenti tak dostali možnost rozvíjet své jazykové schopnosti nejen ve škole na hodinách angličtiny při společném čtení, ale i mimo ni. Každý si může v naší knihovně(učebna 425) vybrat knihu přímo na míru, protože tituly jsou rozděleny podle jazykových úrovní a nabídka autorů i žánrů je skutečně široká.

Teď už bude jen na vás, milí studenti, jak této možnosti využijete, a jak budete ochotni  udělat něco navíc pro úspěšné zvládnutí anglického jazyka.

Knihy si můžete přijít půjčit buď před první vyučovací hodinou nebo o velké přestávce. Pokud si váš výběr chcete dopředu rozmyslet, seznam knih najdete na http://www.gjp-me.cz/knihovna

PaedDr. Lenka Šimánková