Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Sezónu zahájil Moliere

Anna Těhlová, oktáva


Nový školní rok nám začal již před nějakou dobou a postupně se začínají rozjíždět i aktivity s ním spojené. K jedné z nich neodlučitelně patří i Klub mladého diváka.

Na letošní první divadelní návštěvu jsme se vydali v úterý 11. října. Naším cílem se stalo Divadlo Na zábradlí, které nás přivítalo jedním velkým francouzským klasikem – Molièrem, přesněji jeho světově proslulou komedií o přetvářce a pokrytectví: Tartuffem.

Představení, nazvané Tartuffe Games, přibližuje českému divákovi 21. století hru, jež vznikla o čtyři století dříve, ale která je však svým tématem nadčasová – lidské vlastnosti se totiž nemění. Hru o podvodníkovi Tartuffovi, jenž si snadno omotá pána domu Orgona kolem prstu, tak oživují známé české písničky či moderní kostýmy.

Do francouzského prostředí hru skvěle zasadil úvodní výstup Zdeny Hadrbolcové, který pronesla celý ve francouzštině (což některé diváky zřejmě poněkud zaskočilo a potají doufali, že se jazyk po chvíli změní na jejich mateřský). V hlavní roli Tartuffa zazářil svým výkonem nenahraditelný Pavel Liška, jenž rozesmál celé publikum. Navíc se herci nejednou obraceli i na diváky, což rovněž přispělo k oživení představení.

Hra sklidila velký úspěch, o čemž svědčil obrovský aplaus a diváci nadšeně vstávající ze svých sedadel.