Nainstalujte si prosím Flash Player

Gymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Přebor GJP - Maxi Nuta

Roman Burda

V rámci projektového dne na GJP se pořádal 16.11. ve třídě primy šachový turnaj – přebor GJP.  Mezi přihlášenými převládali žáci primy, ale zastoupení měly i starší třídy.  Celkem se zúčastnilo 15 studentů, hrálo se na 7 kol tzv. švýcarským systémem, kdy se spolu utkávají hráči se stejným počtem bodů. Kačka Hořejší nenechala nic náhodě, zužitkovala zkušenosti která má z již absolvovaných šachových turnajů a zvítězila stylem start-cíl, byť v prvním kole měla namále s Markem Šilhartem. Bára Kubů měla šachové znalosti v krvi ještě z letního šachového tábora, kterého se zúčastnila a skončila stříbrná. Marek Šilhart vybojoval bronz, od druhého místa ho dělil pouhý půlbod. Další pořadí najdete v tabulce.