Nainstalujte si prosím Flash Player

Nainstalujte si prosím Flash PlayerGymnázium Jana Palacha, Mělník - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz

Oslavy stého výročí vrcholí

Tereza Drápalová - Šajtarová

Program v bodech

 

 

25. 6. 2010

16:00 – hřbitov sv. Václava – pieta u hrobů PhDr. Viktora Nejdla a prof. Josefa

Stáhlíka

18:00 – MKDM – malý sál: literárně-hudební zastavení HDP při MOOS, o.s.-

připomenutí:

J. Stáhlíka – překladatele, Jaroslava Krombholce – hudebníka, Oldřicha Wenzla – básníka a Vratislava Šťovíčka – básníka a spisovatele

16:00 – náměstí Míru – hudební skupina COLOSAL, absolventi GJP hrající na

počest stého výročí

20:00 - náměstí Míru – hudební skupina NAVOSTRO,  absolventi GJP hrající na

počest stého výročí naší školy

26.6.2010

11:00 – 16:00 – veřejně přístupná nová budova GJP v ulici Pod Vrchem

12:00 – 16:00 – veřejně přístupná stará budova GJP v Jungmannových sadech

13:00 – 14:00 – náměstí Míru - hudební vystoupení studentů i absolventů

17:00 –  MKD Mělník – divadelní sál – oficiální část oslav

-          Projevy zástupců z krajského úřadu, města Mělníka a gymnázia

-          vystoupení Olgy Velické Francové

-          přestávka

-          hudební vystoupení našich i bývalých studentů pod vedením Zdeňka Tošnara a Martiny Nejedlé

 

19:30 – pro pozvané – „setkání na Labi“

Podrobnosti

V předvečer slavností 25. června v 16 hodin uctíme na hřbitově sv. Václava památku dvou významných osobností našeho gymnázia. Pietou u míst jejich posledního odpočinku si připomeneme PhDr. Viktora Nejdla, prvního ředitele a zakladatele školy, a jeho nástupce profesora Josefa Stáhlíka.

Josef Stáhlík byl znám také jako překladatel antické Catullovy poezie, a proto bude jeho osobnost   připomenuta týž den ještě jednou, a to v Masarykově kulturním domě od 18 hodin literárně-hudebním zastavením, které připravili bývalí i současní studenti našeho gymnázia – členové skupiny HDP (hudba – divadlo – poezie) při MOOS, o.s. V tomto pořadu slova a hudby také budou mimo jiné představeni mělničtí rodáci Jaroslav Krombholc (hudebník: skladatel a dirigent), Oldřich Wenzl (básník), Vratislav Šťovíček (básník a spisovatel). Na počest posledního z výše jmenovaných bude uvedena nová kniha nazvaná Poutník. Čas lásek, čas míjení. Výběr z literární tvorby Vratislava Šťovíčka.

Bývalé studenty našeho gymnázia si můžete přijít poslechnout v pátek od 16:00 hodin na náměstí Míru. Vystoupí zde rocková skupina Colosal. Ve 20 hodin tu koncertuje česko-skotská rocková kapela Navostro, věnující se tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur.Obě kapely zahrají na počest 100. výročí GJP.

Hlavní oslavy proběhnou na několika místech. Ku příležitosti stého výročí budou veřejnosti přístupné obě budovy gymnázia.

Nová budova školy v ulici Pod Vrchem bude otevřena od 11 do 16 hodin. Po slavnostním zahájení si zde můžete prohlédnout moderně vybavené učebny, ve kterých se budou prezentovat jednotlivé předmětové komise. K vidění zde bude mnoho: výstavy zaměřené na historii a současnost školy, audiovizuální projekce ze života školy, fyzikální pokusy a měření, vybrané studentské práce a příspěvky. K nahlédnutí půjčíme historické seznamy všech studentů, kteří školu absolvovali, a jejich pedagogů.

Budova bývalého gymnázia v Jungmannových sadech bude přístupna od 12 do 16 hodin. Přijďte a využijte možnost setkání a popovídání si se služebně nejstaršími či bývalými pedagogy naší školy, kteří si udělali čas a společně s námi oslaví toto významné výročí.

Na náměstí Míru ku příležitosti Setkání rodáků a přátel města Mělníka je připraven bohatý program. Mezi 13. a 14. hodinou zde můžete mimo jiné vidět malé koncertní vystoupení současných i bývalých studentek pod odborným vedením pedagogů Zdeňka Tošnara a Martiny Nejedlé.

V 17 hodin v divadelním sále Masarykova kulturního domu za účasti pozvaných hostů ze Středočeského krajského úřadu, zástupců města Mělníka a ředitele Gymnázia Jana Palacha proběhne oficiální část programu. Po slavnostních projevech vystoupí s několika písněmi  koncertní pěvkyně a absolventka GJP Olga Velická Francová.Celá akce bude zakončena hudebním vystoupením našich současných i bývalých žáků, kteří se představí ve dvou pěveckých formacích, jež vede pan profesor Zdeněk Tošnar s kolegyní Martinou Nejedlou. Těšit se můžete na písně z české i světové populární hudby, muzikálové melodie a v neposlední řadě i původní autorskou hudbu a klavírní doprovod pana profesora Zdeňka Tošnara.

V 19:30 hodin čeká na pozvané hosty a pedagogy gymnázia velké překvapení, nazvané „Setkání na Labi“. Z lodi, plující po naší největší české řece, se budou moci podívat na dominantu osvětleného  Mělníka.